Suurbritannia heategevusorganisatsioon Charities Aid Foundation avaldas raporti, kus reastati riigid heategevusliku aktiivsuse järgi, vahendab CNBC.
- Eesti inimesed annetamisega silma ei paistnud. Foto: PantherMedia/Scanpix
Värskes edetabelis sai esimese koha Myanmar, mis edestas sellel aastal teisele kohale jõudnud
Ameerika Ühendriike. Myanmari heldust seletab asjaolu, et riigis domineerib Theravaada Budismi kultuur. Rohkem kui 90 protsenti sealsetest elanikest annetas raha ja pooled tegid vabatahtlikku tööd.
Eesti oli 145 riigi hulgas alles 99. kohal.
Läti sai 110. koha ja
Leedu oli edetabelis alles 142. kohal. 21 protsenti Eesti elanikest annetas heategevuseks raha ning 19 protsenti tegi vabatahtlikku tööd. Võõrast inimest aitas eelmisel aastal 39 protsenti eestlastest.
Raportist selgub, et eelmisel aastal annetas heategevuse tarbeks raha 63 protsenti ameeriklastest, millega jõuti teisele kohale. Eelmisel aastal oli vastav protsent 68. Võõrast inimest aitas 65 protsenti ameeriklasest ning 44 protsenti tegi vabatahtlikku tööd.
Esiviisikusse jõudsid veel Uus-Meremaa, Kanada ja Austraalia. Heldemate riikide edetabeli 20 esimese seast leiab ka väga vaeseid riike – näiteks Sri Lanka, Keenia ja Guatemala.
Globaalselt annetas heategevuse tarbeks eelmisel aastal raha 1,4 miljardit inimest. “Maailm on muutumas heldemaks paigaks,” ütles raporti koostanud organisatsiooni tegevjuht. “On südamlik näha, et isegi majanduslikult ebakindlatel perioodidel annetavad inimesed teiste aitamiseks raha.”
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.